Loading Udalosti

Umelohmotné nebo

22 januára @ 19:00

UMELOHMOTNÉHO NEBO v Poprade!
O filme:
▪ Do roku 2123 vymizne úrodná pôda z povrchu Zeme. Flóra aj fauna vyhynú. Tesne pred úplnou katastrofou vedci vyvinú mimoriadne výživnú rastlinu, ktorá však dokáže rásť len v ľudskom tele.
▪ Obyvatelia Budapešti žijú odrezaní od zvyšku sveta, ktorý sa premenil na mŕtvu púšť. Obyvateľstvo je rozdelené na dve skupiny: tí, čo jedia, a tí z ktorých sa jedlo vypestuje. Každý obyvateľ mesta je implantovaný zárodkom stromu v deň, keď dovŕši päťdesiate narodeniny.
▪Stefan, dvadsaťosemročný psychológ verí, že takéto spoločenské zriadenie je jediná cesta, ako ľudstvo dokáže prežiť. Až do momentu, keď sa jeho mladá žena Nora nechá dobrovoľne implantovať. Stefan má len pár dní na to, aby Noru zachránil skôr, ako rastlina ovládne jej telo. Jediné miesto, kde ju môžu operovať, je mýtické laboratórium Granum vo vzdialených Vysokých Tatrách, na konci nebezpečnej cesty cez púšť.
▪ Film využíva unikátnu techniku Rotoscope, ktorá kombinuje prekreslenie živých hercov a 3D animáciu a je príkladom úspešnej spolupráce medzi animačnými štúdiami v Maďarsku a na Slovensku.
▪ TRAILER: https://cutt.ly/hwT8siPZ
▪ Tibor Bánóczki, Sarolta Szabó, 110 min., 12+

Share This Event

  • Táto udalosť už prebehla.

Podrobnosti

Dátum:
22 januára
Čas:
19:00
Cena:
€6
Kategória Udalosť:
Udalosť Štítky:
, ,
Web:
https://fb.me/e/4I5GSThDv

Miesto konania

Kino Tatran
Námestie sv. Egídia 43/86
Poprad, 05801 Slovenská republika
+ Google Map
View Miesto konania Website