Loading Udalosti

Moja afganská rodina (€urópske filmy za €uro)

31 júla, 2023 @ 19:00 - 20:30

Réžia: Michaela Pavlátová • Scenár: Ivan Arsenjev, Yaël Giovanna Lévy • Námet: Petra Procházková • Hudba: Evgueni Galperine, Sacha Galperine • Strih: Evženie Brabcová

Príbeh mladej Češky, ktorá sa zamiluje do Afganca Nazira a rozhodne sa s ním odísť do jeho rodnej zeme. Netuší, aký život ju čaká v Afganistane, ani do akej rodiny vstupuje.

Cena poroty na prestížnom MFF animovaných filmov Annecy.

Moja afganská rodina rozpráva príbeh Heleny, ktorá opúšťa všedný život v Prahe, aby sa v Kábule vydala za svojho milovaného spolužiaka Nazira. Pod menom Herra začína v exotickom prostredí novú životnú etapu. K vysnívanej budúcnosti ale nevedie jednoduchá cesta. Nie všetci majú také veľké srdce ako Nazir a toľko zmyslu pre humor ako hlava rodiny, pokrokový a vrúcny deduško.

Herra hľadá v novom svete svoje miesto, keď do jej života nečakane vstúpi citlivý chlapec Mad pochádzajúci z ďalekých hôr. Ukazuje sa, že šťastie si človeka môže nájsť v situáciách, kde by ho najmenej čakal. Film režisérky Michaely Pavlátovej vznikol na motívy knihy Frišta novinárky Petry Procházkovej a je jej celovečerným animovaným debutom.

Je posolstvom o dôležitosti vzájomného rešpektu a porozumenia.

Share This Event

  • Táto udalosť už prebehla.

Podrobnosti

Dátum:
31 júla, 2023
Čas:
19:00 - 20:30
Cena:
€1
Kategória Udalosť:
Udalosť Štítky:
, ,
Web:
https://www.kinotatran.sk/klient-599/kino-180/stranka-5831/film-477681

Miesto konania

Kino Tatran
Námestie sv. Egídia 43/86
Poprad, 05801 Slovenská republika
+ Google Map
View Miesto konania Website