Loading Udalosti

Kúsky reality – Vedátor v Christianii

13 februára @ 18:00 - 19:30

Kníhkupectvo Christiania pozýva na predstavenie knihy Kúsky reality teoretického fyzika a popularizátora vedy Samuela Kováčika.
Kúsky reality je kniha o najpodivnejších javoch, ktoré skúmame – o cestovaní v čase, vzniku vesmíru, štruktúre priestoru. Je o dvoch pilieroch modernej fyziky – teórii relativity a kvantovej fyzike. Táto kniha je o čase, priestore a ľuďoch. Nielen tých, ktorí sa ich výskumom zaoberali, ale nás všetkých, ktorým čas a priestor poskytujú základné ihrisko našej existencie. Takéto poznávanie vie človeka nadchnúť aj vyčerpať, tak sa riadne pripravte – čaká nás veľká jazda!
Samuel Kováčik (34) založil projekt Vedátor v roku 2016. Samuel je teoretický fyzik, dizertáciu získal na FMFI UK, odkiaľ sa pobral na Dublinský inštitút pokročilých štúdií, kde získal výskumný grant od Írskej výskumnej nadácie.
Vo výskume sa zaoberá modifikáciami kvantovej mechaniky, numerickými simuláciami a maticovými modelmi. Karmu si napravuje písaním článkov o čo najnormálnejších témach ako oblaky, rôzne zvieratá či stromy. Vo voľnom čase trochu športuje (beh, gym, lozenie), číta, varí a hráva hry. Minulý rok mu vyšla knihy Obyčajné zázraky, Kúsky reality sú jeho druhou knihou.
Vstupné dobrovoľné!

Share This Event

  • Táto udalosť už prebehla.

Podrobnosti

Dátum:
13 februára
Čas:
18:00 - 19:30
Cena:
Dobrovoľné vstupné
Kategória Udalosť:
Udalosť Štítky:
Web:
https://www.facebook.com/events/1531914964271997?ref=newsfeed

Miesto konania

Kníhkupectvo Christiania
Námestie sv. Egídia 3004/108
Poprad, Slovenská republika
+ Google Map
View Miesto konania Website