Loading Udalosti

Amadeus – nový balet Jána Ďurovčíka

17 marca @ 19:00

NOVÝ BALET JÁNA ĎUROVČÍKA AMADEUS ZAŽIJÚ AJ DIVÁCI V POPRADE!
Svetoznáme, no predsa naše Slovenské divadlo tanca, ktorému tlieskali diváci po celom svete, uvedie po dlhých desiatich rokoch slávnostnú premiéru svojho úplne nového baletu AMADEUS inšpirovaného príbehom geniálneho hudobného skladateľa Wolfganga Amadea Mozarta.
Fantastické výkony tanečníkov a úchvatne Mozartove skladby obohatia aj originálne kostýmy z dielne mladého avantgardného návrhára Lukáša Krnáča považovaného za jedného z najväčších talentov súčasnej módnej scény na Slovensku.
“Tak ako sám Mozart bol velikánom, tak aj AMADEUS je veľkolepým predstavením, v ktorom sa krása tanečného pohybu v podobe moderného baletu prepája s nádhernými tónmi klasickej hudby. Je to môj, je to náš pohľad na život a dielo génia,” hovorí o novej baletnej inscenácii Ján Ďurovčík.
Ide o Mozartov príbeh života, ktorý chvíľkami až desivo presahuje do súčasnosti. Podobnosť s ľuďmi, ktorí predbehli dobu, čím vytŕčajú z davu alebo ich genialita je taká veľká, že v podstate uráža priemerných. Nechajte sa unášať na vlnách tohto príbehu spolu s rôznymi výrazovými prostriedkami, vďaka ktorým sa tanečné divadlo nesnaží priniesť len abstraktný tanec pre kritikov, ale túži vypovedať príbehy, ktorým budete rozumieť, ktoré vás rozosmejú aj rozplačú.
AMADEUS sa predstaví divákom v Poprade v nedeľu 17. marca. Následne si toto baletné predstavenie užijú diváci v Považskej Bystrici, Žiline, Košiciach, Myjave a ďalších mestách.
AMADEUS – pocit z príbehu génia
17.3.2024 o 19:00 hod.
DOM KULTÚRY POPRAD
Vstupenky v sieti Ticketportal a Predpredaj.sk.
https://www.ticketportal.sk/event/AMADEUS?idp=196613…
https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/amadeus/

Share This Event

  • Táto udalosť už prebehla.

Podrobnosti

Dátum:
17 marca
Čas:
19:00
Cena:
€24 – €35
Kategória Udalosť:
Udalosť Štítky:
, ,
Web:
https://fb.me/e/1Mh8vDdaw

Miesto konania

Dom Kultúry
Štefánikova 99/72
Poprad, 05801 Slovenská republika
+ Google Map
Phone
052/772 22 55
View Miesto konania Website

Organizátor

Dom Kultúry
Phone
052/772 22 55
Email
kultura@msupoprad.sk
View Organizátor Website